Tank TV01 Agilis v akci

První jízda

Vývoj tanku TV01 Agilis

Testování tanku TV01 Agilis

Tank TV01 Agilis

tank TV01 agilisTank TV01 Agilis představuje koncept pásového vozidla postaveného na vlastní platformě. Veškeré části tanku TV01 Agilis byly vymyšleny a konstruovány na základě našich zkušeností, které jsme získávali postupným vylepšováním.

Vývoj tanku TV01 Agilis

Tank vyvýjíme od zimy roku 2011, kdy jsme začali dávat dohromady první projekty a následně se zabývali konstrukční částí.

Předtím, než jsme zhotovili první funkční prototyp tanku, byli jsme nuceni vyzkoušet několik možných konstrukčních variant. Především jsme se potýkali s problémem pružin, které nesou celé vozidlo a jsou velmi důležité při průjezdu terénem. Po několika výměnách a testovaní jsme našli vhodné řešení, kdy jsme nejvíce namáhané pružiny zdvojili a posílili je pomocnými pružinami.

Konstrukce tanku TV01 Agilis

tank tv01 agilisNejdůležitější částí TV01 jsou pásy, na kterých se stále pracuje. Současné pásy jsou sestaveny z kovové destičky, která má na jedné straně zuby, které vedou pás a na straně druhé je upevněna šroubovice. Na tuto destičku je poté s pomocí šroubovice připevněna gumová kostka, po které se celé vozidlo pohybuje. Do budoucna se plánuje zcela jiný koncept pásů.

Tank TV01 Agilis je poháněn standartním benzínovým motorem s manuální řadící pákou. Tato pohonná jednotka bude v budoucnu nahrazena dieselovým agregátem s automatickou řadící pákou, aby se tak docílilo většího komfortu při jízdě a dosáhlo většího výkonu.

Celé vozidlo procházelo postupnými změnami vzhledu a stále se na něm pracuje. Celkový dojem by měl působit robustně, ale zároveň jako velmi pohyblivé vozidlo. Uvnitř je celý prostor odhlučněn pro lepší pocit z jízdy. Postupné vylepšování a úpravy si můžete prohlédnout v sekci Galerie.

Tank TV01 se ovládá pomocí pák “rajčáků”, kterými se zabrždují kola. Pohon je na zadní nápravě a brzdy jsou řešeny brzdovými kotouči.

Pokud Vás naše vozidlo zaujalo a rádi se jím projeli, neváhejte nás kontaktovat.

Budeme se na Vás těšit.

Tým Tank CZ!